Mobilioji mokslinė laboratorija gimnazijoje

Šių metų rugsėjo 8-10 dienomis mūsų gimnazijoje lankėsi Mobilioji Mokslinė laboratorija „MoMoLab“. Tai viena iš projekto „Mokinių jaunųjų tyrėjų atskleidimo ir ugdymo sistemos sukūrimas – II etapas“ (sutrumpintai – „Jaunasis tyrėjas“) veiklų. Šis projektas finansuojamas pagal Žmogiškųjų išteklių veiksmų programą iš Europos civilinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų, vykdomas Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.
„MoMoLab“ vizito Šeduvos gimnazijoje tikslas – sudaryti sąlygas mokiniams atskleisti savo gebėjimus tyrinėti aplinką ir gamtą moksliniais metodais, kurti ir ieškoti naujų technologinių sprendimų, pristatyti savo idėjas Idėjų mugėje. 3 dienas 7–11 klasių mokiniai, suskirstyti į biologijos chemijos, fizikos tyrimų darbo grupes, kartu su mokslininkais atliko mokslinius tyrimus. Programos pabaigoje mokiniai mokslininkams pristatė savo darbus, bendravo su jais. Biologijos tyrimų grupės mokiniai su dideliu susidomėjimu priėmė iššūkį toliau su moksliniais bendradarbiais tęsti mokslinius biologinius tyrimus Vilniuje, Biotechnologijos institute.
Mokslininkai pasidžiaugė gimnazijos jaunųjų tyrėjų domėjimusi mokslu, jų atliktais tiriamaisiais darbais lazerinės fizikos, chemijos ir biomedicinos srityse. Mokiniai pasinaudojo „MoMoLab“ teikiamomis galimybėmis įgyti mokslinio darbo įgūdžių.
Kiti mokiniai taip pat buvo įtraukti į veiklą: jiems demonstravo mokslinį dokumentinį 3D filmą „I, Human“. Šis filmas apie naujausias sukurtas mokslines-medicinines technologijas ir jų pritaikymą.
Dalyvavimas respublikiniame projekte „Jaunasis tyrėjas“ suteikia galimybę mokiniams apsispręsti pasirenkant tolimesnes studijas.

Greta

Mokytojos R.Kersnauskienės nuotraukas risite čia

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: