Tolerancijos savaitė

Šeduvos gimnazijoje renginiai, diskusijos tolerancijos tema  vyko visą savaitę. Mokiniai kartu su mokytojais, auklėtojais klasių valandėlių metu aptarė tolerancijos sąvoką, analizavo tolerancijos pavyzdžius iš kasdienio gyvenimo bei kalbėjo apie netolerancijos pasekmes.

Kiekvienais metais pilietinei iniciatyvai pasirenkamas vis kitas simbolis. Šiais metais – tai Tolerancijos knyga. Šeduvos gimnazijoje simbolio kūrimą inicijavo mokinių savivalda. Kiekviena klasė kūrė savo tolerancijos knygos puslapį, kuriame atsispindėjo tolerancijos tema, kuri egzistuoja ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

IIIb klasės gimnazistai kartu su etikos mokytoja Rita Šlivinskaite vykdė projektą „Penklinės miestelio istorija“. Muzikinio pristatymo metu buvo demonstruojamos gimnazistų sukurtos  pasakų knygelės pradinių klasių mokiniams. 7b klasės mokiniai parengė  muzikinę mįslę ant sienos iš įvairiaspalvių natų, kurioje buvo paslėpta melodija. Atspėjusieji melodiją, laimėjo saldų prizą.

Vienas iš Tolerancijos savaitei skirtų renginių – „Karaokės vakaras“, kuriame dalyvavo 5 – II klasių mokiniai. Taip pat 5a klasės mokiniai kartu su auklėtoja Dovilė Mikalauskaite lankėsi Specialiojo ugdymo skyriuje, kuriame mokiniams dalijo tolerancijos apyrankes bei pildė bendrą tolerancijos knygą.

      Lapkričio 12d. Šeduvos gimnazijoje lankėsi Šiaulių vyskupijos Šeimos centro Jaunimo programų koordinatorius Gediminas Krūmas. Jis vedė seminarą ,,Pažink save“ IIIb klasės mokiniams. Pagrindiniai seminaro tikslai: padėti pažinti save ir savo vertybes bei jas stiprinti, atsakyti į jaunimui rūpimus klausimus apie draugystę, meilę, šeimą, gyvybę, stiprinti tėvų ir vaikų tarpusavio santykius, rengti jaunimą šeimai.

Daugiau informacijos apie susitikimą rasite čia

 1 – 4 klasių mokiniai, vadovaujant mokytojai  Ilonai Kučienei ir būreliui „Jaunieji lyderiai“, turėjo galimybę dalyvauti renginyje  „Lankstyk-dekoruok-sklandyk“,  tolerancijos dienai paminėti. Remiantis TŽŽ (Tarptautinių žodžių žodynas) apibrėžtimi, „tolerancija [lot. tolerantia – kantrybė] – kitokios nuomonės, elgesio arba įsitikinimų gerbimas, pakanta“. Šeduvos gimnazijos pradinių klasių korpusas pusdieniui buvo panašus į aerodromą. Mat pradinukai šia proga lankstė, dekoravo, sklandė  lėktuvais.  Vyko net lėktuvėlių sklandymo varžybos. Toliausiai nuskriejusių ir originaliausių  lėktuvų savininkai buvo apdovanoti. Svarbiausias renginio tikslas – paminėti tolerancijos dieną, bei skatinti ir ugdyti mokinių kūrybiškumą ir originalumą.

Daugiau apie renginį „Lankstyk-dekoruok-sklandyk“ rasite čia

Specialiojo ugdymo skyriaus mokiniai kartu su auklėtojomis dalyvavo popietėse „Tolerancijos arbata“. Jų metu mokiniai diskutavo tolerancijos tema, aptarė svarbiausiais gyvenimo vertybes, žaidė simuliacinius žaidimus.

,,, AAA TOLERANCIJA1 ,,, AAA TOLERANCIJA 2 ,,, AAA TOLERANCIJA3

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: