Netradicinės kūrybiškumo pamokos

Justina Jaseliūnaitė Liūdna pasaka
Justina Jaseliūnaitė, iliustracija kūriniui „Liūdna pasaka“

Jau trečius metus iš eilės Šeduvos gimnazijoje vyko netradicinės kūrybiškumo pamokos. Jų tikslas – savito žvilgsnio į pasaulį, jo sampratos, kūrybingumo ugdymas ir skatinimas; integruoto Jurgio Jankaus kūrybinių mokinių darbų konkurso laureatų rinkimai. Šių metų pamokų tema „Gyvenimas provincijoje ir gyvenimo provincialumas“.
Kodėl kilo noras pamąstyti šia tema? Šių metų konkursas buvo skirtas K. Donelaičiui, jo 300 jubiliejui. Neretai įvairiuose renginiuose įvertinant šio kūrėjo indėlį į kultūrą bei literatūrą, buvo ieškoma jo sąsajų su dabartimi, bandyta tarsi tiesti prasmių tiltą tarp iš pažiūros labai skirtingų epochų – Apšvietos, XVIIIa., ir šių laikų – postmoderno. Jas apmąstant, ateina į galvą mintis, jog mus su K. Donelaičiu sieja ir sąvoka „provincija‟. Lietuvių kalbos mokytoja ir šio renginio iniciatorė Laima Kulbeckienė įžvelgė sąsają: Tolminkiemis – K. Donelaičio gyvenimo vieta – gerokai nutolęs nuo Karaliaučiaus, ir Šeduva – Magdeburgo teises turėjęs miestas, bet gerokai nutolęs ne tik nuo jo. Mokytoja atkreipė dėmesį į žodį „nutolęs“, kuris galėtų būti sąvokos „provincialus“ („atsilikęs“, „naivus“, „prasčiokiškas“, „ribotas“) sinonimas. Iš pamokų temos buvo suformuluotas klausimas: ar gyvenimas provincijoje reiškia/lemia gyvenimo provincialumą?
Renginio metu grožinių tekstų autoriai skaitė savo esė, noveles, haiku, o IVa klasės mokiniai – šių darbų interpretacijas. Abiturientai dalinosi mintimis, idėjomis, stengėsi perteikti, kokias prasmes, vertybes suprato analizuojamuosiuose kūriniuose. Renginio dalyviai galėjo išvysti šiemet itin gausias kūrinių iliustracijas bei video šokio filmukų. Nors iš pirmo žvilgsnio šokis atrodo mažai susijęs su literatūra, tačiau mokiniai, taip interpretavę haiku, sugebėjo rasti įvairių meno šakų sąsajų ir perteikti kūrinių problemas, idėjas.
Džiugu, jog gimnazijoje yra tiek gabių, kūrybingų žmonių. Integruotame J. Jankaus kūrybinių mokinių darbų konkurse dalyvavo keli šimtai 5–IV klasių mokinių. Dėl laureato vardo varžėsi net 48 I–IV klasių jaunieji gimnazijos kūrėjai.
Grožinį tekstą kūrė ir konkurso nugalėtojais tapo:
I vieta – Greta Paluckaitė (IIIa),
II vieta – Gabrielė Skromanaitė (IVa),
III vieta – Tomas Karanauskas (IVb).
Grožinio kūrinio interpretatoriai:
I vieta – Gabrielė Skromanaitė (IVa),
II vieta – Asta Varašiūtė (IVa),
III vieta – Mantas Masiulis (IVa).
Iliustracijų kūrėjai:
I vieta – Justina Jaseliūnaitė (IVa),
II vieta – Akvilė Morkytė (IVb),
III vieta – Guoda Kurnickaitė (IIIa).
Geriausio šokio projekto kūrėjai: Kornelija Antanavičiūtė (IVa), Edvinas Blinstrubas (IVb), Neda Daukšaitė (IVb), Greta Motiekaitytė (IVb).
Sveikiname konkurso nugalėtojus. Dėkojame kūrybiškiausiems
gimnazijos mokytojams Dianai Variakojienei, Jolantai Akučkienei (daugiau iliustracijų rasite čia), Astijui Poškai už bendradarbiavimą bei Laimai Kulbeckienei už iniciatyvą ir renginio organizavimą.

Asta, IVa

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: