Kelionė į Kauną

100_0638

Vasario 5 dieną I-II gimnazinių klasių mokiniai, lydimi mokytojų Aurelijos Šaučiūnienės ir Ritos Kersnauskienės, vyko į Kauną aplankyti „Megoje“ vykstančios parodos „Body Worlds Vital“. „Body Worlds Vital“ – originaliausia paroda pasaulyje, supažindinanti su žmogaus kūno trapumu ir sudėtingumu. Iš žmonių kūnų, jų dalių, organų bei sistemų sudaryta ekspozicija – naujausias vokiečių anatomo Giunterio von Hagenso kūrinys.
G.von Hagensas sako: „Šios parodos tikslas yra skatinti gyvybingumą, geros fizinės būklės palaikymą ir sveikesnį gyvenimo būdą bei suteikti žmonėms galimybę geriau pažinti savo organizmą.“.
Pažiūrėję parodą vykome į LSMU (Lietuvos sveikatos mokslų universitetą), kur aplankėme Anatomijos muziejų. Jau nuo XVI a. anatomai stengėsi tyrinėti mirusio žmogaus kūną. Iš pradžių jie tai darė slapta nuo visuomenės ir valdžios institucijų, vogdami lavonus naktimis iš kapinių, ir tik vėliau buvo leista oficialiai tyrinėti mirusio žmogaus kūną. Šiame muziejuje yra sukaupti žmogaus organų plastinatai, iš kurių studentai, būsimieji gydytojai, gali mokytis, gilinti anatomines žinias.
Mokomąja pažintine ekskursija mokiniai liko sužavėti ir namo grįžo kupini įspūdžių.

Austėja Varanauskaitė, IIb

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: