Knygnešio diena gimnazijos bibliotekoje

Kas uždegs vaškinę žvakutę,
Kas smėlio  kauburėlį supils?
Už sunkų kelią, baugią naktį
Ar kas mus, knygnešius, atmins?
Tai žodžiai iš senos knygnešių dainos. Kasmet kovo 16-ą dieną prisimename tuos, kurie išsaugojo lietuvišką žodį ir raštą. Ši diena skirta paminėti tuos drąsius žmones, kurie, nepaisydami pavojų, į Lietuvą gabeno uždraustą lietuvišką spaudą. Sunku būtų suskaičiuoti visus, kurie aukojosi dėl savo gimtosios kalbos, dėl lietuviško žodžio. Kas suskaičiuos, kiek knygų sunaikinta? Knygnešiai  – didūs žmonės, lietuviško žodžio sergėtojai, ir šiandien, kai galime laisvai kalbėti gimtąja kalba, mes nepamirštame prisiminti tų, kurie ją išsaugojo.
Kovo 16-ą dieną  6b klasės mokiniai kartu su istorijos mokytoja Inga Dryžaite lankėsi Šeduvos gimnazijos bibliotekoje paminėti Knygnešio dieną. Jie apžiūrėjo bibliotekininkės paruoštą parodą „Širdys, pilnos lietuviškų žodžių“, klausėsi pasakojimo apie knygnešius, atsakinėjo į anketos klausimus, žaidė kompiuterinį žaidimą „Knygnešys“. Patys sumaniausieji buvo apdovanoti prizais.
Minėdami šią dieną mokiniai pažadėjo puoselėti savo kalbą, saugoti ir tausoti knygeles, būti nuolatiniai pagalbininkai, bei skaitytojai. Bibliotekininkė, sveikindama vaikus su Knygnešio diena, palinkėjo  pajusti skaitymo malonumą, kad knyga jiems būtų lobynas, kuriame slypi žmonių kultūra, sukaupta patirtis, informacija, praeitis, dabartis ir pamatai ateičiai.

Šeduvos gimnazijos vyr. bibliotekininkė Vita Kasarauskienė

Knygnešio nuotraukos 2      Knygnešio nuotraukos

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: