Seimas gyvai 2015

  Per pavasario atostogas trys Šeduvos gimnazijos mokinės Simona Plungaitė, Monika Makutytė ir Roberta Gilytė, užpildžiusios anketas internetu ir laimėjusios atranką, kartu su dvidešimt devyniais moksleiviais iš visos Lietuvos buvo pakviestos dalyvauti projekto „Seimas gyvai 2015“ veikloje.
Projektinės veiklos metu visą savaitę gyvenome Vilniuje ir kasdien lankėmės LR Seimo rūmuose, kur susitikome su žinomais Lietuvos žmonėmis. Pirmadienį vyko susitikimas su LR Seimo pirmininko pavaduotoju projekto globėju Algirdu Sysu bei projekto dalyvių susipažinimo žaidimai, o vakare visi buvome pakviesti aptarti pirmosios dienos įspūdžių neoficialioje aplinkoje. Antradienį lankėmės Vilniaus Universiteto Tarptautinių Santykių ir Politikos Mokslų Institute, kur dalyvavome diskusijoje apie nevyriausybinių organizacijų bendradarbiavimą su savivalda, diskusiją vedė LR Užsienio reikalų ministro patarėjas Darius Skusevičius. Vėliau susitikome su LR Teisingumo viceministru Juliumi Pagojumi ir Vilniaus Universiteto Tarptautinių Santykių ir Politikos Mokslų Instituto dėstytoju karo analitiku Deividu Šlekiu. Trečiadienio rytas prasidėjo ekskursija po LR Vyriausybę, kur projekto dalyviai susitiko su buvusiu Šeduvos gimnazijos mokiniu, dabartiniu LR Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi. LR Ministras Pirmininkas parodė savo darbo kabinetą, po to diskutavome apie jaunimo galimybę mokytis Lietuvoje ir užsienyje. Vėliau vykome į Seimą, kur laukė susitikimas su Seimo nariu, išrinktu Radviliškio apygardoje, Algimantu Salamakinu. Seimo narys yra Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, todėl jis papasakojo apie savo darbo sritį, darbo planavimą ir atsakė į visus pateiktus klausimus. Po to grįžome į LR Vyriausybę, į susitikimą su žurnalistu, TV prodiuseriu, rašytoju Andriumi Tapinu. Mes, projekto dalyviai, sužinojome, kaip medijos veikia politikų darbą, diskutavome apie žurnalisto pareigas oficialių susitikimų metu, darbo grafiką. Vakare buvome pakviesti į ekskursiją po Valdovų rūmus. Ketvirtadienį bendravome su žurnalistu, LR Seimo nariu Česlovu Juršėnu. Projekto dalyviams Seimo narys papasakojo apie savo darbą, davė patarimų, koks turi būti politikas ir ką daryti, jei nori tapti Seimo nariu. Baigiantis susitikimui, Seimo narys padovanojo visiems dalyviams po knygą su savo autografu. Penktadienį, paskutinę projekto dieną, aplankėme prancūzišką knygynėlį, kur apžiūrėjome spaudos laisvei skirtą parodą. Papietavę visi dalyviai susirinkome Lietuvos Socialdemokratų partijos būstinėje, kur pasidalinome įspūdžiais ir idėjomis.
Projektinės veiklos metu merginos visą laiką juto vieno iš projekto koordinatorių Manto Karanausko nuolatinį rūpestį. Gimnazistės jam dėkingos už pagalbą, padrąsinimą ir konsultacijas.
Grįžusios namo, mokinės turi padaryti baigiamąjį darbą bei pasiruošti spaudos konferencijai, kuri įvyks balandžio 8 dieną LR Seime, konferencijų salėje. Spaudos konferenciją bus galima žiūrėti tiesiogiai internetu bei LR Seimo kanalu.

3 2 1

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: