Jaunųjų dramaturgų konkursas

???????????????????????Šių metų balandžio 9–10 dienomis Panevėžio Juozo Miltinio gimnazijoje vyko X respublikinio jaunųjų dramaturgų konkurso apdovanojimai. Renginys prasidėjo teatralizuotu sveikinimu jauniesiems kūrėjams ir jų mokytojams, vėliau vyko teatro pamoka „Teatro pagrindai ir interpretacijos“, kurią vedė Klaipėdos universiteto docentės V.Kochanskytė ir J.Grigaitienė. Po pietų dalyviai sugūžėjo į klases aptarti pjesių ir atsiimti savo darbų recenzijų. Atlikę smagias užduotis grupėse, mokiniai turėjo galimybę pabendrauti su savo darbų vertintojais: Virginija Kochanskyte – teatro, televizijos, kino ir poezijos aktore, Jūrate Grigaitiene – Klaipėdos universiteto Humanitarinių mokslų daktare, Žydone Kolevinskiene – humanitarinių mokslų daktare, Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto dekane, Dainiumi Vaitiekūnu – humanitarinių mokslų daktaru, Ginta Čingaite Kizniene – Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakulteto Lietuvių ir lyginamosios literatūros katedros dėstytoja, doktorante, Romualdu Vikšraičiu – Juozo Miltinio dramos teatro vadovu, Algiu Želviu – Juozo Miltinio dramos teatro mokytoju ekspertu bei ES literatūros premijos laureate rašytoja Laura Sintija Černiauskaite. Vakare renginio dalyviai patraukė į Juozo Miltinio dramos teatrą stebėti pjesių, pastatytų pagal jaunųjų dramaturgų, šio konkurso dalyvių, scenarijus. Čia mokiniams ir jų mokytojams buvo parodyti net penki nuostabūs spektakliai, o po jų vyko geriausių darbų autorių apdovanojimai. Džiugu, kad pasisekė ir mūsų gimnazistei Robertai Gilytei – jos kūrinys ,,Stabtelėjimai“ X respublikiniame jaunųjų dramaturgų konkurse pelnė trečią vietą. Po tokios įspūdžių kupinos dienos laukė pramogos ir poilsis „Smiltynės“ sodyboje.
Kitą dieną papusryčiavę ir pailsėję, mokiniai ir mokytojai patraukė į Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką stebėti filmo „Juozas Miltinis. Knygos gravitacija“ bei susipažinti su knyga „Juozas Miltinis. Teatras kaip Ugnies žemė“. O po to jų laukė dar vienas įdomus pristatymas – moksleivių konkursinių pjesių rinktinės „Balsai“ pristatymas.
Džiaugiamės Robertos Gilytės pasiekimais ir dėkojame lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Virginijai Diržinauskienei už nuolatinę pagalbą, konsultacijas ruošiantis konkursams.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: