Prancūziškos dainos festivalis Šeduvos gimnazijoje

41
Renginio akimirkos čia ir čia.
Balandžio 10-ąją svetinga Šeduvos gimnazija šurmuliavo nuo pat ryto: sužinoję, jog čia rengiamas 7-asis respublikinis prancūziškų dainų festivalis „Meilė keičia pasaulį“, atsiliepė didelis būrys mokinių iš visos Lietuvos. Netrukus Pilies gatve, pagrindinių rūmų link, pasipylė mašinos ir iš jų pabiro gerai nusiteikę, įvairiausiais muzikos instrumentais nešini dalyviai. Svečius, kaip įprasta Šeduvoje, sutiko pučiamųjų orkestras, vadovaujamas muzikos mokytojo Kęstučio Meškausko. Džiugu, kad gera, įdomi patirtis sklinda greitai ir plačiai, tad, išgirdę apie šį festivalį, kasmet atvyksta vis daugiau prancūzų kultūros puoselėtojų ir gerbėjų.
Šiemet pirmą kartą sulaukėme mokinių iš Vilniaus, Kauno ir Kauno rajono, Anykščių, Alytaus, Pasvalio, Šiaulių, Klaipėdos ir Palangos. Sutikome ir nuolatinius festivalio dalyvius iš Pakruojo bei Linkuvos gimnazijų. Į renginį atvyko net Vilniaus Universiteto Užsienio kalbų instituto studentai bei praėjusių metų Grand prix laimėtoja Rūta Kairytė. Jie buvo pasirengę savo dainomis pradžiuginti šventės dalyvius.
Jaukioje išpuoštoje salėje visus sveikino Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas. Jis džiaugėsi ,kad atvyko tiek daug jaunimo ir padėkojo festivalio rėmėjams. Kalbėjo garbus svečias Prancūzijos ambasados Lietuvoje Kalbos atašė ponas Luc Aubry. Jis teigė, jog yra priblokštas ir negali atsigauti, gavęs dovanų savo portretą, pieštą Ia klasės mokinio Ado Juškos, ir kad kaskart atvykdamas čia (jau ketvirtą kartą) patiria puikių emocijų. Džiūgavo, kad jaunimas leidžia augti, dėkojo festivalio organizatoriams bei mokytojams, paruošusiems ir atvežusiems vaikus. „Geresnio būdo mokytis kalbų kaip bendraujant nėra“, – teigė jis.
Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centro vyriausioji metodininkė Skirmantė Petraitienė bei Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys savo sveikinimo kalbose džiaugėsi švente, linkėjo sėkmės dalyviams.
Renginio vedėjoms pristačius patyrusių asmenų komisiją (pirmininkas – ponas Luc Aubry, Prancūzijos ambasados Lietuvoje Kalbos atašė; nariai: Kęstutis Pakštas, Radviliškio muzikos mokyklos mokytojas metodininkas; Gediminas Kalinas, kompozitorius; Coralie Labille, prancūzų kalbos stažuotoja; Gabrielė Petraitytė, Reno universiteto magistrantė; Ainis Selena, buvęs Šeduvos gimnazijos mokinys, Vilniaus Universiteto vertimo studijų magistrantas), sveikinimo kalbą pasakė ir festivalio pradžią paskelbė šio respublikinio renginio sumanytoja bei organizatorė Šeduvos gimnazijos prancūzų kalbos mokytoja metodininkė Virginija Butvilienė.
Iki pavakario gimnazijos aktų salėje skambėjo muzikos garsai, liejosi nuostabios melodijos – buvo daug puikių emocijų, susižavėjimo, palaikymo šūksnių bei aplodismentų. Ir … daug prancūzų kalbos, aiškios, skambios, gražios.
Per pertraukas šventinę nuotaiką skleidė mūsų gimnazijos dainininkai ir šokėjai, vadovaujami mokytojų Aurelijos Meškauskienė ir Astijaus Poškos, Šeduvos lopšelio – darželio priešmokyklinės grupės auklėtiniai, vadovaujami mokytojos Ritos Šlivinskaitės, svečiai iš Vilniaus universiteto bei Lina Kairytė, 2014-ųjų festivalio Grand prix laimėtoja. Mergina maloniai bendravo su publika, džiaugėsi, kad ši pergalė suteikė progą pabuvoti Prancūzijoje, Šatoru miestelyje organizuotoje stovykloje, ir teigė, jog prancūzų kalbos žinios bei pasiekimai konkurse jai suteikė patirties ir naujų galimybių.
Po ilgų diskusijų žiuri komisija, nešina dovanomis bei įvairiais raštais, grįžo į salę, komisijos pirmininkas ponas Luc Aubry dėkojo visiems, džiaugėsi rezultatais ir išsamiai komentavo kiekvieno solisto ar ansamblio pasirodymą. 5-8 klasių grupėje I vietą laimėjo Pakruojo rajono Linkuvos gimnazijos mokinė Marija Kacilevičiūtė, II vieta teko Alytaus Dzūkijos pagrindinės mokyklos mergaičių ansambliui, III – Vilniaus Petro Vileišio progimnazijos solistei Paulai Valentaitei.
9-12 klasių grupėje I vietą laimėjo Kauno VDU „Rasos“ gimnazijos .mišrus kvintetas, II – Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos mišrus vokalinis ansamblis „Dainos studija“, III – Kauno Antano Smetonos gimnazijos I-III klasių merginų vokalinis ansamblis.
Solistų kategorijoje I vietą laimėjo Kauno „Saulės“ gimnazijos dainininkė Viktorija Žilinskaitė, II vietą – Palangos senosios gimnazijos solistė Birutė Mikštaitė, III – Lietuvos sveikatos mokslų universiteto vidurinės mokyklos solistė Deimantė Garkauskaitė.
O Grand Prix laimėjo Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos mokinė Dominyka Budinavičiūtė, atlikusi originalią Bruno Coulais dainą „Las avions en papier“ (,,Popieriniai lėktuvėliai“). „Scenoje buvai viena – Tu ir gitara. Bet pavyko užburti publiką, pavyko sujungti viską į vieną: dainos sudėtingumą, tyrumą ir moteriškumą. Komisija įvertino Tavo pastangas ir Tu vyksi į Šatoru (Prancūzija) – būsi Lietuvos ambasadorė“, – teikdamas laureatei apdovanojimą, kalbėjo ponas Luc Aubry.
Žinoma, buvo pagerbti ir tie, kuriems šiek tiek pritrūko iki prizinės vietos. Tad jiems įteikti padėkos raštai arba nominacijos už kūrybiškumą, originalumą, virtuoziškumą, eleganciją, už skambiausią, charakteringiausią dainas, be abejo, ir prancūzų kalbos taisyklingumą.
Šis festivalis – lyg pavasarinė gėlių puokštė, lyg šviežio gaivaus vėjo gūsis mums visiems, neseniai išsivadavusiems iš žiemiško stingulio. Tai ir puiki galimybė dar kartą pabūti svetingiems, garsinti savo gimnaziją bei miestą ne vien gimtąja kalba. Už tai ir svečiai, ir visi šeduviai labiausiai esame dėkingi festivalio organizatorei gimnazijos prancūzų kalbos mokytojai metodininkei Virginijai Butvilienei, ilgus metus puoselėjančiai prancūzų kalbą bei kultūrą, nepaliaujančiai įrodinėti, kad kalba – tai meilė, ir kalbų mokėjimas atveria duris pirmiausia į žmonių širdis, o paskui ir į visą pasaulį.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: