Pirmokų poezijos skaitymai

poezija1 Dar visai nesenai labiausiai mėgai lakstyti ir žaisti, o dabar jau mokaisi pažinti spalvas, skaičius, raides. Tu jau pirmokas. Svajoji būti supermenas, mėgsti pažaisti, pašokti ratelį, o vis labiausiai patinka pasakos ir eilėraščiai.
Už lango jau baigiasi paskutinis pavasario mėnuo. Senai nužydėjo žibutės pamiškėje, tačiau saulutė dar mažai mus lepina. Linksmai klegėdami Šeduvos gimnazijos pradinių klasių mokiniai rinkosi į poezijos šventę. Įtaigiai skambantis poezijos žodis jaudina klausytojus, žadina vaizduotę, pakylėja virš kasdienybės, atitolina nuo rutinos. 2015 metai paskelbti etnografinių regionų metais. Šia proga gražus būrelis pirmokų panoro išbandyti sėkmę poezijos skaitymo konkurse „Čia – mūsų namai“, kuris buvo organizuotas gimnazijos bibliotekoje. Pirmokai pasipuošę, pasitempę, drebančiom širdelėm deklamavo savo pasirinktus eilėraščius apie Lietuvą, tevynę, gimtinę. Šeduvos gimnazijos bibliotekos organizuojamas renginys jau eilę metų tampa maža švente ir mažiesiems skaitovams, ir jų klausytojams. Poezija vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, dalyviai stengėsi perteikti eilėraščių nuotaiką, mintį. Mokiniai susipažino su poezija, poetu… Mažuosius pirmokėlius konkursui ruošė mokytojos Vaida Čepienė, Lina Paškevičienė.
Klausytojus džiugino ne tik puikiai parinkti kūriniai, raiškus meniškas žodis, bet ir skaitovų sceninė laikysena, šventiška apranga. Šiais vertinimo kriterijais vadovavosi konkurso komisija: specialioji pedagogė-logopedė Aušra Mickutė, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Daiva Kavaliauskienė, logopedė Ingrida Šukytė, meninio ugdymo vadovė Dovilė Mikalauskaitė. Komisijos sprendimo reikėjo palaukti, juk tiek puikių skaitovų sulaukėme, tad darbo tikrai nestigo. Kol komisija tarėsi, dalyvius ir svečius aukštaitiškomis dainomis džiugino folklorinio būrelio vadovė Evelina Stalgienė, 4b klasės etnografinio būrelio dalyviai vadovaujami mokytojos Ingos Rutkauskienės, mokytojo Astijaus Poškos šokėjai sušokę folklorinius šokius „Dirižablis“ ir „Gyvatas“.
Po visus sužavėjusio eilėraščių skaitymo ir meninės programos vertinimo komisija paskelbė nugalėtojus. Pirmosios vietos laimėtoju tapo 1b klasės mokinys Petuška Dominykas, 2-osios – 1b klasės mokinys Bielskis Deividas, 3-iosios – 1a klasės mokinė Britvinaitė Enrika. poezija2
Šiandien vaikai mažai skaito poezijos, tačiau mažėja ir poetų, rašančių vaikams. Jaukiai skambėjęs poezijos žodis sušildė renginyje dalyvavusių širdis. Palinkėjau mažiesiems skaitovams niekada nesiskirti su eilėmis bei knyga.

Vita Kasarauskienė  Šeduvos gimnazijos vyr.bibliotekininkė

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: