Visa Lietuva šoka

Lietuvos liaudies kultūros centras šiais metais inicijavo unikalią etninės kultūros akciją. Pirmą kartą visi Lietuvos žmonės rugsėjo 19 dieną buvo kviečiami tuo pačiu metu susiburti miestuose, miesteliuose, regionų centruose, šalies sostinėje ir mokytis tradicinių šokių, šokti juos kartu, dainuoti liaudies dainų, muzikuoti. Tradiciniai šokiai ir liaudies dainos per visus amžius vienijo įvairaus amžiaus bei pomėgių Lietuvos žmones, stiprino lietuvių kultūrinės tapatybės pajautą.
Džiugu, kad tą dieną ir mūsų miestelyje vyko nuostabi etnografinė šokių vakaronė. Tai rodo, kad mes taip pat neabejingi savo tautos papročiams ir tradicijoms. Šventėje dalyvavo ne tik mūsų gimnazijos liaudies šokių kolektyvai, vadovaujami J.Vasiliauskienės ir E.Ivoškevičienės. Į renginį atvyko šokėjų kolektyvai iš Baisogalos gimnazijos. Visus linksmino ir kvietė šokti Šeduvos kultūros ir amatų centro liaudiškos muzikos kapela ,,Užuovėja“, folkloro ansamblis ,,Šeduvos bernai“. Taip pat smagu, kad sveikinimo šokį ,,Kepurinė“ šoko ne tik mokinės, bet prisijungė Šeduvos miesto moterys – mamos, mokytojos, seniūnijos darbuotojos.
Šokėjai, pasipuošę tautiniais rūbais, Šeduvos miesto aikštėje šoko tradicinius liaudies šokius. Ne tik patys šoko, kvietė ir žiūrovus linksmintis, bent kiek pramokti tradicinių lietuviškų šokių. Šventei pasibaigus, visi šokėjai ir žiūrovai, kupini  gerų emocijų, išsiskirstė namo, tikėdamiesi, jog ši graži šventė taps tradicija ir vyks kiekvienais metais.
Už nuoširdų bendradarbiavimą ir pagalbą ruošiant šventę esame dėkingi Šeduvos miesto seniūnijai, ypač seniūnui Justinui Praniui ir seniūno pavaduotojai Aušrai Stanevičiūtei.

Mokytoja Eglė Ivoškevičienė ir Gabija, IIa  

IMG_8024(1) IMG_7889 IMG_7804 IMG_7776 IMG_7772 IMG_7759

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: