Istorijos pamoka

111Rugsėjo 23-oji – Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena. Šią dieną paminėjo IIa ir IIb klasių mokiniai. Jie vyko į integruotą istorijos pamoką Vilniuje. Pamokos tema – Sovietinės okupacijos žiaurumas.
Pamoka pradėta Genocido aukų muziejuje, įsikūrusiame buvusiuose KGB rūmuose, kur penkiasdešimt metų buvo planuojami ir vykdomi sovietų nusikaltimai. Kalėjimo istoriją papasakojo gidas. Niūrūs, šalti požemiai leido pajusti ir įsivaizduoti liūdną kalėjusių žmonių dalią. Mokiniai buvo mirties nuosprendžių vykdymo patalpoje, apžiūrėjo ir šiuolaikines ekspozicijas, supažindinančias su nepriklausomybės praradimu XX a. viduryje, sovietų valdžios represijomis, pasiaukojama ir atkaklia kova dėl nepriklausomybės atgavimo. Pamoką tęsė Tuskulėnų dvaro muziejuje. Ten žiūrėjo filmą, žaidė edukacinį žaidimą „Sovietinis inkubatorius“. Po to pasivaikščiojo ir apžiūrėjo dvaro teritoriją.
Pamokoje sužinojo, kaip buvo klastojama istorija, kas yra deficitas, ką reiškė būti kitokiam sovietinėje santvarkoje ir kaip jautėsi sekamas žmogus. Turėjo galimybę atsidurti sovietmetyje ir pajusti to laikotarpio kasdienybės pilkumą. Išvyka pagilino mokinių žinias apie gimtojo krašto istoriją bei Sovietinės okupacijos brutalumą ir žiaurumą.

Neda, IIa

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: