Šeduvso taurė 2016

Sausio 16 dieną Šeduvos gimnazija prisipildė sportininkų šurmulio. Gražų žiemos rytą iš įvairiausių miestų jaunieji karatistai rinkosi į kasmet organizuojamas varžybas „Šeduvos taurė“. Šiais metais varžybose dalyvavo sportininkai iš dešimt klubų: ,„Empido“, „Saulė“ ir „Katana“ iš Šiaulių, „Budo“ iš Garliavos, „Bushido“ iš Raseinių, „Kentauras“ iš Radviliškio, „Fight Gang“ iš Kauno, „Samurajus“ iš Vilniaus, „Baltasis voras“ iš Panevėžio ir „Tigriukai“ iš Šeduvos. Iš viso net 140 sportininkų. Sportininkus stebėjo ir vertino 25 teisėjai.
Dalyviai į grupes buvo suskirstyti pagal amžių ir diržus. Varžybos prasidėjo kata rungtimi, po to sportininkai kovojo vienas prieš kitą kumitė rungtyje.
Devyniems Šeduvos klubo ,,Tigriukai“ sportininkams šios varžybos buvo itin sėkmingos. Niekas negalėjo šeduvių pralenkti 11 metų berniukų grupėje kihon ippon kumitė rungtyje. Net trys sportininkai laimėjo prizines vietas: Kajus Mockaitis (5b) užėmė I-ąją vietą, o III-ąja vieta dalinosi Vilius Alekna (5b) ir Rokas Simaitis (5b). Smagu, kad Rokui sekėsi ir 11 metų berniukų grupėje (6-3 kyu) kata rungtyje, taip pat laimėjo III-ąją vietą. Jaunieji sportininkai gerus rezultatus parodė 8 metų berniukų grupėje kihon ippon kumitė rungtyje: Armandas Valiaška (2b) užėmė II-ąją vietą, o Arnas Sabonaitis (2a) – III-ąją. Beje, Arnui III-ioji vieta buvo skirta ir 8 metų berniukų grupėje (10-8 kyu) kata rungtyje. Net po tris medalius šį kartą iškovojo Elžbieta Masiulytė (3b) ir Ema Paškevičiūtė (8a). Elžbieta laimėjo dvi III-iąsias (8-9 metų mergaičių kata rungtyje ir 9 metų mergaičių shobu ippon kumitė rungtyje) ir vieną II-ąją vietą (8-9 metų mergaičių kihon ippon kumitė rungtyje) savo amžiaus mergaičių grupėje. Ema laimėjo II-ąją vietą 14 metų merginų kata rungtyje ir dvi III-iąsias vietas: 13-14 metų merginų kihon ippon kumitė ir 14 metų merginų shobu ippon kumitė rungtyse. Gabrielei Masiulytei (6b) 12 metų mergaičių kihon ippon kumitė rungtyje teisėjai skyrė II-ąją vietą. Jauniausiųjų berniukų grupėje kihon-ippon kumitė rungtyje Arvydas Rakickas (1a) užėmė III-iąją vietą. Taigi iš viso ,,Tigriukai“ laimėjo 1 aukso, 4 sidabro ir 9 bronzos medalius.
Visą dieną trukusios varžybos dalyvių nevargino: sportininkai buvo kupini jėgų ir energijos iki pat varžybų pabaigos. Daugelio veidus puošė šypsenos, o krūtines – medaliai. Net ir nelaimėję prizinių vietų buvo laimingi, džiaugėsi draugų sėkme. Tiek sportininkai, tiek žiūrovai puikiai praleido laiką suvokdami, jog karatė – nuostabus menas, jungiantis dvasios stiprybę ir kūno vikrumą. Tai savigynos būdas ir sporto šaka, kuri padeda sumažinti įtampą ir agresiją, priemonė, padedanti vystyti ištvermingumą, pasiaukojimo savybes, ir, galiausiai, karatė – tai gyvenimo filosofija ir gyvenimo būdas. Belieka džiaugtis organizatorių darbu, trenerių atkaklumu ir kantrybe, jaunųjų sportininkų ryžtu ir drąsa.