Konferencija „Mano krašto istorijos“

Gimnazijos  muziejaus  įkūrėjo  Antano Bukausko 90-ąjį jubiliejų pasitinkant, Šeduvos gimnazijos mokinius ir mokytojus džiugina ne tik atnaujintos ekspozicijos, bet ir aktyvi edukacinė veikla. Gavę užduočių per istorijos pamokas, čia nuolat  šurmuliuoja žemesniųjų klasių mokiniai, vyresnieji turi galimybę susipažinti su originaliais įvairių laikotarpių grožinės literatūros ir publicistikos tekstais.

Muziejaus darbuotoja Inga Kielienė rūpinasi ir muziejaus fondų papildymu. Kartu su istorijos mokytoja Jolanta Sabutiene, lietuvių kalbos mokytojomis Virginija Diržinauskiene bei Birute Gudžiūniene suorganizavo konferenciją 5-6 klasių mokiniams „Mano krašto istorijos“. Penktokai rinko, užrašė ir kūrė pasakojimus, padavimus apie gimtojo krašto vietovardžių atsiradimą, išsakė savo santykį pabrėždami, kokie svarbūs jiems Šeduvos apylinkių gamtos ir kultūros objektai. Nemaža dalis mokinių sukūrė eilėraščių, kuriuos perskaitė savo draugams. Galbūt muziejuje mes pamatysime jų parengtą eilėraščių rinkinėlį „Vainikas Gimtinei“. Šeštokai domėjosi Šeduvos gatvių istorija: rinko medžiagą ne tik muziejuje, bet ir apklausė seniausius Šeduvos gyventojus, fotografavo, kaip atrodo gatvės šiandien, lygino su praėjusio amžiaus fotografijomis. Džiugu, kad kai kurie šeštokai pasidomėjo ir surinko medžiagos apie žinomus ir pamirštus miesto žmones. Muziejuje galėsite susipažinti su akmenkalių Skromanų gyvenimo istorija, pažiūrėti filmuką apie „Šeduvos bernus“, sužinoti, kas grojo sovietmečiu susibūrusioje roko grupėje „Batiskafai“, daugiau sužinoti apie buvusį mokinį, žinomą kompozitorių, didžėjų ir prodiuserį Mindaugą Lapinskį, buvusią Užuožerių kaimo mokytoją Zofiją Rulienę.

Mūsų konferencijos svečias kraštotyrininkas Vidmantas Vingelis pasidžiaugė mokinių darbais ir palinkėjo, kad mokiniai tęstų pradėtus darbus. Visi konferencijos dalyviai pasitikrino žinias viktorinoje, džiaugėsi padėkomis ir, pasikalbėję su mokytojomis, nusprendė savo darbus tęsti.

Virginija Diržinauskienė, lietuvių kalbos mokytoja

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: