Įsimintina diena

Darganotą lapkričio 17-osios rytą mes, 6a klasės mokiniai, rinkomės ne į pamokas, o į geltonąjį autobusiuką, kuris nuvežė į Panevėžio centrą. Nuo jo ir prasidėjo ekskursija po šį miestą.
Auklėtoja Jūratė Petraitienė supažindino mus su miesto istorija, nuvedė prie Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Aleksandro paminklo, paaiškino, kad šis žmogus pirmasis paminėjo Panevėžio vardą. Lietuvių kalbos mokytoja Birutė Gudžiūnienė priminė padavimą apie tai, kaip atsirado miesto pavadinimas, parodė dramos teatrą bei paminklą garsiajam aktoriui ir režisieriui Juozui Miltiniui.
Nusileidome ir prie Nevėžio senvagės, apėjome ją gėrėdamiesi šiuolaikinėmis skulptūromis. Po to nuskubėjome į Panevėžio kraštotyros muziejų. O ten mus pakvietė į edukacinį užsiėmimą „Rankų darbo popierius“. Prisiminėme, kas yra pergamentas, papirusas, iš ko juos senovėje gamino bei kam naudojo. Klausėme apie popieriaus atsiradimą ir gamybą. Mums pasiūlė patiems pasigaminti po skiautelę. Ir tai buvo įdomiausia: sėmėme į specialias formeles paruoštą mišinį, pridėję rožių žiedlapių, kad skiautė išeitų gražesnė, įdomesnė,  jį sausinome. Kiekvienas džiaugėmės savo kūriniu. Šauniai pasidarbavę, apžiūrėjome visą muziejaus ekspoziciją. Pasigrožėjome senaisiais mediniais kryžiais, sužinojom, kad daugumą jų išdrožė žymus drožėjas K. Svirskis. Mus sužavėjo didžiulė drugelių kolekcija: žiūrėjom ir atsistebėti negalėjom jų įvairove, dydžiu, spalvomis. Dėmesį patraukė telefono būdelė, į kurią įėjus galima pakelti ragelį ir išgirsti pasakojimą apie Panevėžį.
Po to skubėjome į meninio stiklo studiją GLASREMIS. Ten stebėjome meistrų darbą ir klausėmės mus lydėjusio ekskursijos vadovo pasakojimo apie tai, kaip atsiranda dirbiniai iš stiklo. Čia pat apžiūrėjome nuostabias vazas, žvakides, įvairiausius gyvius bei žmonių skulptūrėles.
Grįžome namo visai nepavargę, kupini energijos ir įspūdžių. Po tokios išvykos norėjosi ir mums padaryti ką nors gero, gražaus. Tad dar sugrįžome į gimnaziją ir papuošėme langą, kuris, kaip paaiškėjo vėliau, komisijos buvo įvertintas kaip gražiausias. Štai kiek gerų dalykų gali nutikti per vieną dieną.

Ugnė ir Kamilė, 6a

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: