Projektas

ft4

Šiais mokslo metais gimnazijoje tęsiamas Švietimo ir mokslo ministerijos finansuojamo projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ įgyvendinimas. Mokiniai gali dalyvauti edukacinėse programose ir užmegzti kūrybines partnerystes. Pasirinktos 6 edukacinės programos. Mokiniai atvežami iki vietos, kur vykdoma programa, ir parvežami iki mokyklos projekto lėšomis.
Rugsėjo 22 dieną mokinių komanda dalyvavo kultūrinės meninės krypties edukacinėje programoje „Lietuvos pamarys ir laivadirbystė“. Užsiėmimas vyko Jono Gižo etnografinėje žvejo sodyboje Drevernoje. Dalyviai apžiūrėjo istorinę ekspoziciją „J. Gižas. Laivadirbio skrynią atvėrus…“, sužinojo žvejybos Kuršių mariose ir Baltijos jūroje istoriją, susipažino su tradicijomis, žvejų gyvenimo būdu ir laivadirbyste. Mokiniams buvo pristatyta laivų statymo istorinė raida, demonstruoti pagrindiniai technologiniai procesai ir svarbiausi valties statymo etapai: kruopštus medžiagų parinkimas, medienos paruošimas, džiovinimas, valties formavimas. Pateiktas Kuršių marių planas su pažymėtomis laivų statyklų vietomis, aiškintasi, kokią reikšmę anksčiau laivyboje turėjo vėtrungės. Džiugu, kad Jono Gižo gaminti modeliai išliko. Jie saugomi privačiuose ir įvairių šalių muziejų rinkiniuose.
Po to mokiniai stebėjo mokomąjį 10 minučių filmuką apie kurėno statybą, paruošiamuosius ir laivo statybos darbus, atgimstančias laivadirbystės tradicijas Lietuvoje. Programos pabaigoje dalyviams buvo surengtas improvizuotas žinių patikrinimo konkursas, kuriame rungėsi dvi komandos. Aktyviausias mokinys Lukas Ainikas buvo apdovanotas knyga ,,Lankytinos Lietuvos vietos ir turistiniai maršrutai“. Pasibaigus edukaciniam užsiėmimui, pasivaikščiojome po Drevernos mažųjų laivų uostą, užkopėme į apžvalgos bokštą, iš kurio atsiveria nuostabus Kuršių marių vaizdas, įsiamžinome prie plokščiadugnio burinio laivo.

Gimnazijos specialioji pedagogė Aušra Mickutė

ft5

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: