Iš už Atlanto

 

IMG-3436

   Mokydamasi 10 klasėje išgirdau apie FLEX programą, kuri mane labai sužavėjo, ir nusprendžiau pabandyti patekti į ją. Pirmoje atrankoje reikėjo pateikti šiek tiek informacijos apie save ir parašyti 3 rašinius (iki 300 žodžių) pagal duotas situacijas ir kaip jose elgtumeisi/elgeisi. Po šios atrankos iš mažiau nei 500 dalyvių liko 180. Kitas etapas – programos pristatymas tėvams, po to turėjome atlikti klausymo, rašymo ir skaitymo testus angliškai, dalyvauti grupiniuose bei individualiuose pokalbiuose su žmonėmis iš šios programos. Tada mums įteikė pluoštą dokumentų, kuriuos reikėjo sutvarkyti per labai trumpą laiką – dvi savaites. Man juos padėjo užpildyti tėvai, mokytojai, gimnazijos direktorius, gydytojas ir, žinoma, pačiai teko pasidarbuoti. 2019 metų pavasarį paaiškėjo, kad tapau viena iš 25 finalistų, turinčių galimybę išvykti į JAV nemokamai ir ten praleisti visus mokslo metus. 

Liepos pradžioje vykau į 4 dienų stovyklą ORO Dubingiuose, kur susitikau su moksleiviais iš Lietuvos, Latvijos bei Estijos. Ten sužinojau vertingos informacijos apie amerikietišką kultūrą, mokyklą, žmones bei daug kitų dalykų, kurie labai pravertė būnant Amerikoje. Taip pat turėjau progą pasitreniruoti kalbėti angliškai, kadangi kambariuose gyvenome po 3 moksleivius iš trijų skirtingų šalių.

IMG-3534

Aš, Ieva Uržaitė, ir Gabija Čeponytė iš Pasvalio buvome pirmosios dalyvės iš Baltijos šalių, išskridusios į Ameriką. Taigi rugpjūčio 7-ąja nusileidome Vašingtone D.C., kur praleidome naktį viešbutyje, o kitą dieną jau įsikūrėme mus priėmusiose šeimose. Aš gyvenau Tenesio valstijoje, Wartburg miestelyje. Mokykla, kurioje mokiausi, nedidelė – per 410 9-12 klasių moksleivių. Visi gaudavome nemokamus pusryčius, o kas pietums pasakydavo virėjos, kurios visada pasitikdavo su šypsena. Jei nenorėdavau tokių patiekalų, kokius siūlydavo pietums, užsisakydavau picą (taip pat nemokamai).

IMG-2067

IMG-3453

   Mokymasis prasidėdavo 8:30. Visą pusmetį kiekvieną dieną būdavo tos pačios 4 pamokos po pusantros valandos ir tik viena 15-kos minučių pertrauka po trečios pamokos. Visiems mokymasis baigdavosi tuo pačiu laiku – 15:30. Aš pirmąjį pusmetį mokiausi geometrijos, finansų/kūno kultūros, geografijos ir žurnalistikos. Antrą pusmetį – anglų kalbos, Jungtinių Valstijų istorijos, taikomosios matematikos ir biologijos. Sporto būreliai  organizuojami sezonais:  rugsėjį – spalį – amerikietiško futbolo, krepšinio – lapkritį – vasarį, beisbolo – kovą – gegužę, rugpjūtį – spalį tinklinio, komandos palaikymo šokėjų užsiėmimai vyko kartu su amerikietišku futbolu ir krepšiniu. Krepšinio komandos palaikymo šokėja buvau ir aš, nes labai seniai norėjau tai pabandyti. Be to, buvau tinklinio komandoje, sužaidžiau pusę varžybų, kadangi prisijungiau vėlai.

 Aš, kaip ir kiekvienas mainų programos dalyvis, turėjau koordinatorių, su kuriuo bei kitais studentais iš įvairių šalių važiavome į įdomias ekskursijas po valstija(s). Tad draugų susiradau iš viso pasaulio.

IMG-3058

IMG-4416

 

 

 

 

 

  Visi Baltijos šalių moksleiviai turėjome vykti namo birželio 5-ąją, bet dėl Koronaviruso padėtis pasikeitė. Kas norėjo, vyko namo anksčiau, kas ne – dar pasiliko. Aš jau grįžau namo.

  Labai džiaugiuosi šia patirtimi, kuri privertė mane išeiti iš komforto zonos ir suteikė galimybę pažinti visai kitokį pasaulį, kultūrą, papasakoti apie savo kraštą. Aš praplėčiau akiratį, sutikau žmones, su kuriais dar ilgai palaikysime ryšį, ir, žinoma, patobulinau anglų kalbos žinias.

Ieva Uržaitė

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: